Art & Culture

Het talent van fenomeen Saràh Phenom reikt veel verder dan alleen zingen

Saràh Phenom, goed voor 13k volgers op Instagram, belichaamt een nieuwe generatie zangeressen die zich niet beperken tot muziek maken alleen.

Amper 22 is ze, maar Saràh Phenom heeft alles in zich om uit te groeien tot een echte ster. De Belgische zangeres creëert al langer content voor merken op haar Instagram-account @alienpizzasarah. Na het succes van ‘Phenom's Heartbreak Tales’, haar eerste live session EP vol vibes die flirten met pop-, r&b- en hiphop, werkt ze nu alweer aan een tweede EP – deze keer in de studio.

Saràh Phenom groeide op met de popcultuur en de muziekzenders van de jaren 2000 – TRACE en MTV op kop. Ze staat voor een nieuwe generatie zangeressen die meer willen en zich niet laten inperken; zoals Beyoncé, Rihanna of Janet Jackson, de iconen uit haar jeugd. De zangeres groeide deels in België en deels in Rwanda op, maar woont nu in Londen. Haar muzikale stijl koppelt ze aan een ultrachique esthetiek, en ze zal zeker nog vaak van zich laten horen, vooral omdat ze haar stempel wil drukken via – onder meer – het Metaverse en virtuele concerten.

5.png

Wie is Saràh Phenom?

Een fenomeen; een personage dat zich aanpast aan de plek waar ze zich bevindt en de mensen met wie ze is. Ik ben opgegroeid in Rwanda en daarna verhuisd naar Europa. Ik hou van reizen, daar haal ik mijn levensenergie uit. Ik wil ten volle leven. Toen ik klein was, zei ik altijd wat ik dacht, en precies zoals ik het dacht. Vandaar mijn bijnaam Phénomène Saràh. Een extravert en heel introvert personage in één.

 

Waar haal je op dit moment je inspiratie vandaan?

Uit mijn leven, uit wat er om me heen gebeurt. De sound van mijn volgende EP, ‘Black Woman in a White World’, gaat over hoe ik me voel, hoe de mensen om me heen zich voelen. Hoe ik me nu voel, maar ook hoe ik me voelde in de studio, op de dag van de opname.

 

Welke boodschap breng je in je songs?

Dat hangt van het project af. De laatste keer had ik het over gebroken harten. Of het nu gaat om vrienden, familie, geliefden ... Veel mensen dachten dat het liefdesliedjes waren, maar dat zijn ze niet. We praten niet genoeg over geestelijke gezondheid, de manier waarop bepaalde mensen in ons leven zich gedragen en de invloed die dat heeft op de manier waarop we naar het leven kijken en ons als mens voelen. Ik probeerde dat in eenvoudiger woorden te gieten, in verborgen boodschappen.

1.png

Kun je ons iets meer vertellen over Heartbreak Tales?

Ik wilde de drie nummers die ik had conceptualiseren. ‘Come Back To Me’ bijvoorbeeld is een mash-up van twee nummers. Het eerste deel is een liefdesliedje, en het tweede is een ballad. Veel mensen dachten dat het tweede nummer een liefdesliedje was, maar het is eigenlijk opgedragen aan mijn overleden grootvader en alle andere mensen die in mijn leven zijn overleden. Ik dacht dat ze terug zouden komen, maar dat deden ze niet. En de laatste keer dat mijn grootvader en ik elkaar spraken, was om ruzie te maken. Ik wist niet goed hoe ik dat in een nummer moest gieten. Het was een bitterzoet gevoel.

 

Waarom zing je in het Engels?

Ik ben opgegroeid in Rwanda en daar ging ik naar een Engelse school, dus dat spreekt me meer aan. Maar er zijn ook een paar pareltjes in het Frans die op de tweede EP zullen verschijnen.

 

Je bent op veel verschillende plaatsen gewoond en je reist regelmatig. Waar voel je je het meest thuis?

Dat is een vraag waar ik al vaker over heb nagedacht. Ik denk dat mijn thuisgevoel veel te maken heeft met de mensen rond mij. Bepaalde mensen dan. I find my home into people. Zelfs als ik met wat vrienden aan de telefoon hang, voel ik me thuis.

 

Geestelijke gezondheidsproblemen houden je erg bezig. Wat vind je van het optreden van Stromae in het journaal van TF1, dat onlangs zoveel stof deed opwaaien?

Ik heb veel negatieve commentaren op Twitter zien passeren. Dat begrijp ik niet zo goed. Iedereen worstelt met zijn geestelijke gezondheid. Als mensen zich op die manier willen uitdrukken, laat ze dan doen! Voor artiesten is dat letterlijk de enige manier om zich te uiten. Ze vragen uiteindelijk niets. Ik denk dat het een geweldige manier was voor Stromae om zijn boodschap over te brengen. Elke keer als hij iets doet, is het wow. Dat is ook een beetje wat ik wil doen op een leuke manier.

7.png

Met wie zou je graag samenwerken?

Kanye West. Als je mijn nieuwe sound hoort, zul je begrijpen waarom. Ik vind mezelf graag opnieuw uit, en voor elk project wil ik een volledig nieuwe artistic direction. Dat is wat The Weeknd nu aan het doen is. Elk project heeft een andere artistieke stijl en een nieuw personage. Rihanna deed dat vroeger ook. Dat is dus iets wat ik ook wil doen: iets nieuws brengen. Daarom ben ik ook naar Londen verhuisd, met een nieuw team en zo.

 

Welke artiest(e) doet je dromen?

Rihanna. Voor de business, de muziek, de artistic direction. Wat ze klaarspeelt met haar merken is echt iets wat ik ook wil bereiken. Ik wil ook iets doen voor mijn land later, terugkeren, een evenement of een hub hebben met celebs, tijdschriften, merken ... Workshops doen in Rwanda en jonge mensen de tools geven om te kunnen ontwikkelen wat ze willen doen.

 

Welke sound raakt je?

Op het moment luister ik veel naar ‘Somewhere Only We Know’ van Keane. Ik hou ervan om genres te mixen.

4.png

Welke ontmoeting heeft een grote indruk gemaakt op jou?

Onlangs heb ik een zanger ontmoet, Adekunle Gold. Hij is Afrikaans, ik weet niet meer waar hij precies vandaan komt. Ik was op stap met mijn zus en hij zei tegen me: ‘Ik ben een enorme fan!’ Ik bekeek hem eens en zei: ‘Pardon? Ik ben een fan van jou!’ Ik ontmoet niet vaak artiesten, maar als ze nederig zijn ondanks het feit dat ze al veel hebben gepresteerd, inspireert me dat enorm.

En Nicki Minaj natuurlijk. Ze zei me: ‘Blijf naar school gaan’. Dat is wat de meeste mensen zeggen, maar ik was gestopt met school omdat ik een grote depressie had na de dood van mijn grootvader. Ik wilde alleen maar naar Fashion Week en zo. Dus dat deed ik. Toen ik Nicki ontmoetten, had ik het erover met haar. Ze zei: ‘Maak de middelbare school af en doe daarna wat je wil. Je wilt niet bij McDonald’s werken. Mooie meisjes werken niet bij McDonald's.’ Ik antwoordde: ‘Je hebt gelijk!’ , en ik heb mijn studie afgemaakt. Heel gênant, maar zij is echt fantastisch. Ik heb het niet zo voor het systeem, maar de waarheid is dat de middelbare school afmaken op een goede school een zekere structuur brengt.

 

Op welk nummer ben je het meest trots?

'Black Woman in a White World’ en ‘Come Back to Me’. En ook ‘Successful’, dat ik schreef maar nooit opnam.

 

Welk goed doel ligt je na aan het hart?

De sensibilisering voor geestelijke gezondheid, en racisme, natuurlijk. Maar ik wil geen ambassadeur zijn. Het een dagelijkse strijd, ik moet elke dag vechten. Tegenwoordig denk ik niet meer ‘Iedereen staat ergens voor, dus ik ook’. Ik ben het beu dat iedereen activist wil zijn, omdat ze vaak niet weten waar ze het over hebben. Het is vervelend als je het elke dag meemaakt en je er ook nog eens moet tegen opkomen. Het is een beetje in weerwil van mezelf.

 

Je bent ook influencer geweest. Is bekendheid iets waar je altijd van gedroomd hebt?

Ik heb altijd al een impact willen hebben. Nu ben ik geïnteresseerd in nieuwe technologieën als NFT en het Metaverse. Ik denk dat mijn eerste optreden in het Metaverse zal zijn.

 

Is mode belangrijk voor jou?

Fashion is ook een manier om je uit te drukken. Ik zou niet met mode bezig kunnen zijn zonder muziek. Ik vind iets niet alleen maar ‘mooi’, ik ben er gepassioneerd over. Ik hou van de trends, wil weten wat nieuw is, waarom, wat het verhaal erachter is, de snit, de street styles, wie wat draagt ... De esthetiek.

 

Hoe zie je jezelf over 5 jaar?

Rijk en succesvol (lacht)! De waarheid is dat ik niet graag zo ver kijk omdat ik niet eens weet of ik nog wel zal leven. Ik wil zo veel mogelijk in het nu leven. Niets is zeker. Dus kijk ik niet vooruit. Ik zie vandaag wel wat ik vandaag doe. Als God het wil, zie ik mezelf over 5 jaar in een ander land, met twee EP's uit, aan het werken aan mijn album, en mensen mij al kennen als artiest.

Tags

Recommended posts for you