Een nieuwe vorm van wellness: baden in een bierbad met beauty- en gezondheidsvoordelen
Baden in bier kennen we al een tijdje, maar was nog nooit zo populair. We kennen namelijk steeds beter de voordelen ervan. We testten zo'n bad uit bij een door natuur omgeven wellnesscenter op de top van de Cauberg in Valkenburg: de locatie van Thermae 2000.
Wil je even je resetknop indrukken en aan de realiteit ontsnappen? Thermae 2000, een wellnesscenter net over de Nederlandse grens, is dé ideale plek om helemaal tot rust te komen. De locatie, omgeven door groen, sleept je letterlijk weg uit de realiteit en de huisregels verplichten je om je telefoon, tablet of laptop ergens ver weg op te bergen. Even wennen, net zoals het dineren in badjas, maar essentieel om écht te kunnen ontspannen.
Als je net zoals ons in het aangrenzende hotel verblijft, heb je als hotelgast automatisch toegang tot de wellnessfaciliteiten. Op nog geen minuut van je kamer liggen de prachtige zwembaden met uitzicht over de Limburgse heuvels. Geniet van de lange openingstijd tot 22.00 uur, door voor het slapen gaan nog even onder de sterren te zwemmen. Een zalige nachtrust is gegarandeerd.
Waar wij tijdens ons bezoek vooral naar uitkijken, is het baden in het bierbad. Dit gaat door in de openlucht en biedt voldoende privacy door de houten panelen. De ingrediënten van het bierbad, zitten vol met vitamine B, antioxidanten en actieve enzymen. Tevens bevat bier antioxidanten, zoals polyfenolen, die kunnen helpen bij het bestrijden van vrije radicalen in de huid, wat voordelig kan zijn voor de veroudering van de huid. En het koolzuur in bier kan helpen bij het exfoliëren van dode huidcellen, wat kan resulteren in een zachtere huid. Bovendien werkt het kiezelhoudend gehalte van de hop goed om de poriën van de huid te reinigen. Resultaat: mijn huid was zacht en soepel van mijn haar glanste als nooit tevoren.
Terwijl je geniet van het warme bubbelbad en het prachtige uitzicht, word je op je wenken bediend. Je krijgt drie verschillende bieren aangeboden, waaronder hun eigen Cauwe bier en een grote portie borrelnootjes. Na een klein uur te hebben genoten werden we begeleid naar de loungebar om te genieten van een grote borrelplank. Pure verwennerij.
Ben je eerder een wijnliefhebber? Geen probleem, want bij Thermae 2000 bieden ze naast bierbaden ook wijnbaden aan. En dat biedt natuurlijk weer een hoop andere beauty- en gezondheidsvoordelen.
Thermae 2000
Cauberg 25-27,
6301 BT Valkenburg, Nederland
Bierbad Duo Special (exclusief hotelovernachting): € 99,95
Wijn-of Bierbad Hotelarrangement: € 164,50