Van merknaam tot cultureel fenomeen in het nieuwe tijdperk: Rosemary Antwerp is al zover
Hiram Bonheur Tamundele van Rosemary Antwerp weet dat retailconcepten zich tegenwoordig moeten inzetten als tastemakers.
Rosemary Antwerp zag het levenslicht in 2021 dankzij de multidisciplinaire creatieveling Hiram Bonheur Tamundele (23), interieurontwerpster Jana Berben (22) en de Antwerpse DJ Isaac Pereira Amaro (25) alias yunobi. De multibrandstore in de creatieve Kloosterstraat valt op. Niet alleen vanwege het design en het verbluffend goed gecureerde aanbod (met veel Belgische merken), maar ook omdat er regelmatig bedrijvigheid op de stoep is. Maandelijks organiseren ze in-store events of inspirerende talks, maar ook events op locatie zoals een voetbaltoernooi, en hosten ze Rosemary diners in samenwerking met het Antwerpse Native. Bovendien biedt Rosemary Antwerp onder de noemer Rosemary Studio ook art direction, concept development en creative consultancy aan.
“Retail is een moeilijke sector, en met het komen en gaan van trends en hypes kan je snel irrelevant worden. Door juist sterk in te zetten op het samenbrengen van mensen en hen meer te bieden dan producten alleen, voelen zij zich veel meer verbonden met ons verhaal en krijg je een aanhang die er door dik en dun altijd is. Onze community maakt echt deel uit van het concept Rosemary Antwerp”, aldus Hiram. Een focus dus op de klant eerder dan het product. “Misschien een minpunt in ons jong ondernemerschap: wij benaderen veel vanuit een niet-winstgevend standpunt, en willen vooral een gevoel opwekken bij onze klanten. Als allochtone jongen voelde ik mij in mijn jeugd vaak nergens thuis met mijn interesses in creativiteit en kunst. Ik hoop dat wij met Rosemary een plek kunnen worden die veel jongeren stimuleert om hun talenten op te zoeken en creatief te zijn, ongeacht hun achtergrond. Wij geloven enorm in de kracht van samenwerken en het uitwisselen van ideeën. Veel van onze samenwerkingen zijn spontaan tot stand gekomen.”
Een aanpak die bijzondere klanten naar de winkel lokt: “Als hiphop fanaat was ik een beetje star struck toen Sticks voor de deur stond. Het klikte en enkele weken later presenteerde hij zijn boek 'Grijnzen Naar de Goden' bij ons. Specht Studio is een grafische ontwerpster die ik enorm respecteer, met haar werken was voor mij eveneens een mooi moment. En toen we juryleden nodig hadden voor ons filmfestival ECCE in samenwerking met Mino Art Space, was het fijn om met goede vriend en beloftevolle acteur Noa Tambwe Kabati te werken.”
“Met Rosemary Antwerp hebben we een eigen universum gecreëerd. Ik geloof sterk in culture brands om mensen op een authentieke manier aan te spreken. We zijn open minded en proberen in alles wat we doen een maatschappelijke boodschap te verbergen. Kritisch denken is belangrijk.”
Kloosterstraat 106
2000 Antwerpen
@rosemaryantwerp