Nieuw Belgisch juwelenmerk Alexandre Hekkers verrast met ongewone keuzes
De jonge Belgische juweelontwerper Alexandre Hekkers gaat zijn eigen, duurzame weg. Hij kiest in zijn ontwerpen voor de vormen waar doorgaans niet snel naar gekeken wordt en combineert materialen die je niet snel verwacht.
Mode-“regels” hebben vaak gewaarschuwd tegen het combineren van goud en zilver, maar het wordt wel duidelijk dat dit een mythe is die het ontkrachten waard is. Dat vindt ook Alexandre Hekkers, die ons kennis laat maken met zijn nieuw, gelijknamig en veelbelovend Belgisch juwelenlabel. Hij was advocaat, maar maakte met zijn nieuwe carrière - wat je noemt - een radicale switch. "Ik ben altijd al creatief geweest, ik hou van details, ik waardeer zeldzame en glimmende dingen en ik ben behoorlijk geïnteresseerd in mode", aldus Alexandre aan L'OFFICIEL. "Bovendien is de juwelenindustrie nogal mysterieus, soms zelfs een beetje duister! Het is gesloten voor buitenstaanders en ik hou van die exclusiviteit. Na mijn ontslag heb ik me voor 100 procent op juwelen gestort."
Zijn "Fancy Cuts"-collectie geeft zijn toewijding om traditionele juweelontwerpen vanuit een ander standpunt te bekijken weer. De zegelringen, schakelkettingen en solitaire ringen bevatten zowel 18-karaats goud, als 925 zilver. En af en toe zet hij daar nog een zorgvuldig geselecteerde edelsteen of halfedelsteen op. "Toen ik begon, was het mengen van goud en zilver vrij ongewoon", vertekt Alexandre. "Er was ook geen middenweg tussen costume jewelry en high-end juwelen. Dus besloot ik juwelen te maken met alleen duurzame materialen en edelstenen en net vergulde en synthetische stenen te vermijden." De vormen in de collectie zien we ook niet vaak. En dat verklapt ook een beetje de naam: in de diamantindustrie zijn de "fancy cuts" alle vormen van diamanten die niet rond zijn en waar meestal minder vraag naar is. Bijvoorbeeld de peervorm, de marquise en de prinses. Genoeg reden voor Alexandre om deze vormen dus net wél te gebruiken. En dat in de levendige en iconische esthetiek van de jaren 80 Miami Vice stijl.
"Niets in mijn persoonlijke achtergrond heeft me echt voorbereid op het maken van juwelen. Ik had geen familie of vrienden in het vak toen ik begon." In de afgelopen vier jaar heeft hij zich in het vak gestort en doet - zoals je nu wel door hebt - wat hij zelf wil. Met succes: "Twee jaar geleden had ik mijn eerste pop-up in Brussel. Het was elke dag stampvol. Vandaag werken we al met verschillende winkels in Brussel en Antwerpen. Ons doel voor 2024 en 2025 is om meer samenwerkingen te ontwikkelen met winkels buiten België, te beginnen met Amsterdam, Parijs en Londen."
Sindsdien heeft hij ook een aantal mooie samenwerkingen achter de rug. "Niet met andere juweelontwerpers, maar ik vind het heerlijk om samen te werken met andere merken of kunstenaars. Om verschillende verschillende artistieke werelden te mengen. Ik heb onder andere samengewerkt met de rapper Krisy en ik heb een speciale collectie gecreëerd voor het merk V.I.E.R in Antwerpen. Momenteel ben ik druk bezig met nog andere spannende samenwerkingen, dus er komt nog veel aan in de toekomst."
alexandrehekkers.com en via de volgende verkooppunten: VA Jewellery (Brussel), AXL Jewelry (Brussel) en VIER (Antwerpen).