Food

Recept: gekarameliseerde pancakes van de beste brunch hotspot in Parijs

Terwijl we stilaan de winterperiode verwelkomen, zijn we op zoek naar nieuwe ideeën om onze kookkunsten te inspireren, èn warme troost in te vinden. Dus waarom niet eens karamelpannenkoekjes zoals het Parijse hotspotseizoen?
pecan produce plant food nut vegetable grain seed bread burger

Voor 8 personen

Bereiding en kooktijd: 45 min

 

INGREDIËNTEN

Pancake deeg

700 g bloem

50 g gist

7 eieren

1 liter melk

Olie

 

Karamel

4 g geraspte kokos

4 g amandelen

14 g amandelpuree

100 g suiker

60 ml water

300 ml vloeibare room

 

Afwerking

4 bananen

20 g pecannoten

20 g amandelen

 

BEREIDINGSWIJZE

Meng de ingrediënten voor het deeg met een blender. Vet met een borstel een pan met antikleeflaag en twee uitsteekvormpjes met een diameter van 10 cm in met olie. Plaats de uitsteekvormpjes op de pan en verwarm ze 2 minuten voor op laag vuur. Leg het deeg in de koekjesvormpjes. Laat aan elke kant 2 minuten bakken en verwijder de uitsteekvormpjes als de eerste kant gaar is. Herhaal voor alle pannenkoeken.

Bereid de karamel voor door eerst de amandelen fijn te hakken. Giet de suiker en het water in een pan. Kook op een hoog vuur tot je een donkere karamel krijgt. Voeg langzaam de vloeibare room toe en daarna geleidelijk de amandelpuree, kokos en gehakte amandelen.

Stapel de pancakes in kleine borden en giet de karamel erover. Snijd de bananen in dunne reepjes en leg ze op de pannenkoeken. Versier met pecannoten en bestrooi met gehakte amandelen.

Recept uit het boek 'Cuites' van Victoire Loup, hier verkrijgbaar.

Tags

Recommended posts for you