Waar kun je Kerstmis en Nieuwjaar stijlvol vieren in Brussel?
Kerstmis, oudejaarsavond, nieuwjaarsbrunches... Dit zijn de places to be in Brussel waar je de feestdagen op een elegante manier kunt beleven.
Nu het feestseizoen voor de deur staat, is het tijd om een tafel te boeken bij de meest trendy adresjes in Brussel om het in stijl te vieren. Hier is een overzicht van alle plekken waar je een traditioneel oudejaarsavonddiner en brunch kunt beleven.
The Hotel
Voor de feestdagen gaat The Hotel - met zijn 27 verdiepingen tellende toren die uitkijkt over de fraaie Waterloolaan - in Nordic Wonders-modus. Tot 7 januari 2023 kan je er terecht voor een 'Not so secret Santa'-pakket. Het principe? In elke Deluxe Panorama Corner-kamer vinden gasten een fles champagne én drie geschenken: een The Hotel-kaars, een doos Elisabeth-pralines en een Nuxe wellness-set bestaande uit huidverzorgingsproducten en de beroemde Huile Prodigieuse. Ontbijt is inbegrepen, evenals parkeergelegenheid en toegang tot de Panorama lounge voor een adembenemend uitzicht over de stad.
Meer info en reserveren via de website van het hotel
Waterloolaan 38, 1000 Brussel
The Iris
The Iris is het emblematische restaurant van The Hotel, waar traditioneel oudejaarsavond wordt gevierd en ook de nieuwjaarsbrunch plaatsvindt.
Op 31 december biedt het restaurant een uitzonderlijk zesgangenmenu, waarbij je smaakpapillen worden geprikkeld door een cannelloni van coquille, gyoza van citroengras en krokante karaage, maar ook paccheri, gegrilde zeetong en andere smakelijke verrassingen. Dat is trouwens nog niet alles, want in het loungegedeelte van het restaurant wordt ook een 'tapas/fingerfood'-ervaring aangeboden met een klein menu vol proeverijen in Scandinavische stijl.
Op 1 januari biedt The Iris een fine dining brunch aan met een glas champagne, sapjes en koffie. Wat je er ook nog vindt: een 'bar' met oesters en andere zeevruchten en gerechten (zoals ribeye en zeebrasem) bereid volgens de 'robata'-methode, hét handelsmerk van het restaurant.
Oudejaarsavond fine dining zesgangenmenu, € 160/persoon.
Nieuwjaar fine dining brunch van 11:00 tot 15:00, € 75/persoon.
Meer info en reserveren via de website van The Iris
Waterloolaan 38, 1000 Brussel
Holiday Inn Brussels Airport
Holiday Inn Brussels Airport bevindt zich op slechts 5 minuten van de luchthaven met de privéshuttle en op iets meer dan 1 kilometer van het NAVO-hoofdkwartier. Het hotel onderging een volledige renovatie om het groeiende zakelijke cliënteel, vakantiegangers en gezinnen te verwelkomen. Voor de feestdagen heeft het hotel de authentieke magie van Kerstmis nagebootst met zijn Pop-Up Winter Experience.
Op 25 december en 1 januari wordt een gastronomisch brunchbuffet met een Welcome Prosecco aangeboden.
Meer info en reserveren via de website van Holiday Inn Brussels Airport
Holidaystraat 7, 1831 Brussel
Hotel Indigo Brussels-City
In het hart van restaurant SERRA, het paradepaardje van Hotel Indigo Brussels-City met uitzicht op het Rogierplein, kunnen feestvierders de meest complete vakantieformules ontdekken: een diner op kerst- en nieuwjaarsavond en een kerst- en nieuwjaarsbrunch.
Op 24 december biedt het restaurant een viergangenmenu aan, verkrijgbaar in een plantaardige (45 euro) of een plantaardige én dierlijke variant (65 euro). Onder de begeleidende noten van een live pianist kunnen zowel gasten als niet-gasten Kerstmis vieren in de Garden Kitchen van SERRA.
Op 31 december biedt de keuken van chef Etienne Mahieu een vijfgangenmenu (55 euro voor het vegetarische en 75 euro voor vegetarisch met dierlijke eiwitten). Op 25 december biedt het restaurant een brunch met op Kerstmis geïnspireerde gerechten en cocktails (€ 45) van 12:00 tot 16:00 op de klanken van een DJ. Er zijn bubbels, kerstbonbons en een gratis brunch voor hotelgasten. Ten slotte staat er op 1 januari een buffet met gastronomische gerechten en katercocktails op het programma om de boel weer op de rails te krijgen en het jaar in stijl te beginnen!
Het beste gedeelte? De mogelijkheid om in het hotel te overnachten met een feestelijk arrangement inclusief diner, feest en overnachting voor maximaal 2 personen en ontbijt.
Meer info en reserveren via serrabrussels.be/events
Pl. Charles Rogier 20, 1210 Brussel
The Poet
Restaurant The Poet, gelegen in het hart van hotel Renaissance en op een steenworp afstand van het levendige Luxemburgplein, biedt zijn gasten verrassingen die te ontdekken zijn in de vorm van een overheerlijke adventskalender. De kalender bevat 19 verrassingen en telt vanaf 6 december af tot de 25ste. Elke avond hebben de klanten tijdens het diner de mogelijkheid om deel te nemen aan de 'kerstloterij', waarbij je een prijs in ontvangst neemt als je de winnende kerstbal uitkiest. De geschenken veranderen elke avond en komen in diverse vormen: een exclusief diner in het hotel, signature cocktails, een fles champagne, een cadeaubon of zelfs een verblijf in Renaissance hotels (Marriott-groep) in heel Europa... De mogelijkheden zijn legio!
The Poet Adventskalender, 6 tot 24 december
Parnassestraat 19, 1050 Brussel
Sofitel Brussels Europe
Hoe kun je Kerstmis beter vieren dan met een sprankelende boom? Na twee jaar lang de Galeries Royales Saint-Hubert te hebben opgeluisterd met zijn origami, trekt de beroemde Belgische kunstenaar-ontwerper Charles Kaisin nu naar de lobby van Sofitel Brussels Europe op het Jourdanplein. De surrealistische kunstenaar heeft er een weelderige kerstboom van 6 meter hoog geïnstalleerd, bestaande uit niet minder dan 4.000 met de hand geplaatste origamivogels. Bovendien biedt het hotel ook dit jaar heel wat mogelijkheden om de feestelijke sfeer op te snuiven: voordelige arrangementen, feestelijke menu's op 24 en 31 december (samengesteld door de chefs van restaurant The 1040, Gabriele Petrucci en Jean-Philippe Watteyne) en nog veel meer.
sofitel-brussels-europe.com
Jourdanplein 1, 1040 Brussel
Hotel Amigo
Het is inmiddels een traditie: bij het naderen van de feestdagen nodigt Hotel Amigo, een waar instituut op een steenworp afstand van de Grote Markt in Brussel, een groot huis uit om zijn lobby te versieren... en vooral zijn kerstboom. Na Tiffany&Co. in het verleden is het nu de beurt aan Delvaux om zijn stijl aan het hotel op te leggen. Met name door een magische boom die de creaties van het Belgische huis centraal stelt. Om deze pure luxe boom te versieren? Blauwe en gouden snuisterijen, maar ook Delvaux it-tassen, van Tempête tot Brillant, uit de speciale collecties die voor die periode werden gecreëerd.
Maar de kerstboom van Delvaux is niet de enige feestelijke attractie die het hotel heeft bedacht. In het restaurant van het hotel, de BoCConi, wordt Kerstmis gevierd op de avond van de 24e met een Italiaans menu met seizoensgebonden gerechten, maar ook op de 25e om de festiviteiten nog wat verder uit te breiden. Wij nodigen je ook uit om op de 31e het nieuwe jaar in stijl te vieren. Om de feestelijke sfeer in 2023 vast te houden, biedt het restaurant op 1 januari overdag ook een speciaal menu, volgens de traditie, en een door Marc Ducobu gesigneerde afternoon tea die het hele seizoen tot 15 januari te ontdekken is. Met andere woorden, de Amigo weet hoe je het einde van het jaar moet vieren!
Amigostraat 1-3, Brussel 1000
roccofortehotels.com
Taverne du Passage
De mythische Taverne du Passage, gevestigd in de sublieme Galerie de la Reine, is in de loop der jaren een echt instituut geworden. Mensen komen hier voor een verfijnd maar gezellig moment in een traditioneel-moderne omgeving. Voor oudejaarsavond biedt het restaurant een uitzonderlijk menu, ontworpen door Antoine Mariscal, met keuze uit foie gras au torchon met gekonfijte dadels, tarbot met citrusmousseline of geroosterde ananas geflambeerd met rum. Een geweldige manier om het jaar af te sluiten, in een legendarisch Brussels adres.
Koninginnegalerij 30, 1000 Brussel
3-gangen menu, € 110 per persoon